TRÉNINKY, SEMINÁŘE A PŘEDNÁŠKY

 

Pokud byste se se svým koněm chtěli vzdělávat podle klasických resp. akademických principů drezúrní práce, pak Vám ráda pomohu, bude-li to v mých silách. Možné jsou jak individuální konzultace a tréninky, tak spolupráce formou seminářů a klinik. 

  

 

Se svými studenty pracuji celostně. Je pro mě důležité, aby svému koni rozuměli a aby rozuměli i svému tělu, které je při ježdění tak nějak nepostradatelné. Setkávám se až příliš často s jezdci, kteří sice technicky vědí, co mají dělat levou rukou a co pravou nohou, ale ve skutečnosti nikdy nezažili pocit při opravdové, čisté komunikaci, dialogu s koněm. Ten je totiž natolik jiný a nezaměnitelný, že pokud jej jezdec někdy ve svém životě zažije (a to bohužel zdaleka není jisté), nepřestává ho vyhledávat. Kůň se při skutečné, autentické komunikaci úplně změní a dovolí vám se s ním propojit. Vzniká Kentaur. 

 

INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKY

Ve své práci s koňmi se snažím nalézt rovnováhu. Rovnováha je totiž ve výcviku koně i jezdce z mého pohledu to nejdůležitější. A nemyslím tím jen fyzický význam tohoto slova. I z psychologického pohledu je to veličina, která má mimořádný význam.

 Individuální tréninky probíhají podle možností studenta u něj ve stáji. Časová dotace závisí na potřebách dané dvojice, obvykle 45 minut, ale často přetáhneme. Někdy se však stane, že kůň potřebuje skončit dříve. A protože na počátku je vždy nejdůležitější VZTAH mezi vaším koněm a vámi, obvykle startujeme v kruhovce a úplně navolno. Pokud kruhovka není k dispozici, pracujeme na vodítku. Nastavují se tak pravidla společenského jednání, vy se učíte, jak si stanovit hranice, aby se vám i koni pracovalo dobře a uvolněně. Následuje skutečná "práce ze země" - technická příprava koně pro budoucí ježdění v sedle. Kůň i člověk se učí chápat sadu signálů, které jsou založené na biomechanických principech a umožńují tak posléze snadno převést vše do sedla. Koně si nejdříve do ruky beru já, předvedu co a jak, pak ho teprve předávám do rukou studenta, který má možnost si už zlehka "naprogramovaného koně" vyzkoušet. Po nějaké době následuje výcvik na hřbetě koně, kdy jezdec nejdříve tvoří jen "závaží" a já koně vedu ve všech cvicích z ruky (práce na dvou stopách - dovnitř plec, travers, renvers, , traverzály, kruhy na jedné i dvou stopách), aby si jezdec mohl nezávisle na své ruce a pomůckách vyzkoušet, jaký pocit má cítit v sedu. 

Sedu věnuji velmi mnoho času, protože to je alfa a omega dobrého ježdění, musíte tedy čekat i návrat na lonž a absolvování několika lekcí jen na ní.

Tento způsob tréninku má jednu malou vadu - nebývá dost prostoru na teorii, která je v mém přístupu VELMI důležitá. Na tu se dostává při seminářích,nebo při individuálkách v rámci Jezdecké akademie v Krusičanech u Benešova.

 

NUTNÉ VYBAVENÍ: obnosek, vodítko s malou karabinkou či kožené, hladké otěže s karabinkou, lonž a tušírka pro práci ze země. Vše krom tušírky lze u mě objednat. Viz ODKAZ

 

VZDÁLENOST: Je-li dojezdová vzdálenost větší než 30km, pak je minimální počet lekcí 5. Jeden kůň může jít během dne 2x.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CENA individuálních tréninků: 

- 1000,-Kč / lekce (připravuje-li si student koně na lekci sám

- 1200,-Kč / lekce (pokud koně beru samostatně, platba navíc pokrývá čas strávený přípravou - vodění, čištění, sedlání, dekování apod....)

- 500,-Kč / divák

- 10Kč / km

 

JE MOŽNÉ SE OBRÁTIT NA MÉ ZKUŠENĚJŠÍ STUDETY, KTERÉ VÁS ÚPLNÝMI ZÁKLADY (hlavně ze země) MOHOU PROVÉST.

 

- Jana Gregorová (Šumava): gregorova.j@post.cz, 777646597

- Iva Frélichová Krainová (Vyškov a okolí): 774 186 100

- Martin Šmarda (Hradec Králové/Karlovy Vary): 602 662 103

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Semináře a kliniky

 

Semináře, resp. kliniky mohou být jedno či dvoudenní, jeden den ráno je standardně teorie a následuje 5-8 lekcí po 45 minutách. Studenti se pak učí koně sami "číst", diagnostikovat problémy, volit řešení, aby byli co nejvíce samostatní a dokázali si sami udělat názor na své svěřence a tréninkový postup. Minimum koní je 5, maximum 8.

Do kurzu by se měli hlásit studenti, kteří mají zvládnutý základní stupeň výchovy svého koně, tzn. nemají větší problém s respektem a osobním prostorem. Pokud tomu tak není, je vám cokoliv akademického na semináři k ničemu, protože se místo výuky musíme zabývat krocením divé zvěře. Kůň, který se snaží zadupat svého vodiče, by se měl vrátit do kruhovky, případně absolvovat se svým majitelem základní kurz horsemanshipu ;) Děkuji za pochopení!

CENA při seminářích

účastník s koněm: 1200,-Kč / lekce 

divák: 1000,-Kč / 1den

          1500,-Kč / 2 dny

          2000,-Kč / 3 dny

          2500,-Kč / 4 dny

          10Kč / km

Organizátor kurzu, pokud bude aktivním účastníkem s koněm, má slevu na 2 lekce a platí cenu jako za individuální hodinu.

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Teoretické přednášky

 

Máte-li zájem pouze o teorii, lze se domluvit na probíraném tématu a jedná se o cca 6-8h výkladu s prezentací, ukázkami obrázků, videí i praktických cvičení. Minimum účastníků (bez organizátora) je 8. Jedná-li se o úvodní teorii v pátek před klinikou, je minimum účastníků (bez organizátora) 5.

CENA: 1500,-Kč / účastník

           0 Kč / hlavní organizátor

           10Kč / km

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

On-line lekce (35min)

Ideální pro ty, kterří nemohou na seminář či individuální výuku. Potřeba je pouze telefon s kamerou, internet, bluetooh sluchátka a rovinaté místo / jízdárna.

CENA: 800,-Kč