TRÉNINKY, SEMINÁŘE A PŘEDNÁŠKY

Pokud byste se se svým koněm chtěli vzdělávat podle klasických a akademických principů drezúrní práce, pak Vám ráda pomohu, bude-li to v mých silách. Možné jsou jak individuální konzultace a tréninky, tak spolupráce formou seminářů a klinik.   

Se svými studenty pracuji celostně. Je pro mě důležité, aby svému koni rozuměli a aby rozuměli i svému tělu, které je při ježdění tak nějak nepostradatelné :) Setkávám se až příliš často s jezdci, kteří sice technicky vědí, co mají dělat levou rukou a co pravou nohou, ale ve skutečnosti nikdy nezažili pocit při správném sedu. Ten je totiž natolik jiný a nezaměnitelný, že pokud jej jezdec někdy ve svém životě zažije (a to bohužel zdaleka není jisté), nepřestává tento pocit vyhledávat, protože kůň se totiž při správném sedu úplně změní a dovolí vám se s ním propojit. Vzniká Kentaur. Kdo to jednou zažije, nechce už z koně nikdy slézt...
 

 

 

Individuální tréninky

Ve své práci s koňmi se snažím nalézt rovnováhu. Rovnováha je totiž ve výcviku koně i jezdce z mého pohledu to nejdůležitější. A nemyslím tím jen fyzický význam tohoto slova. I z psychologického pohledu je to veličina, která má mimořádný význam.

 Individuální tréninky probíhají podle možností studenta u něj ve stáji. Časová dotace závisí na potřebách dané dvojice, obvykle 45 minut, ale často přetáhneme. Se svými studenty začínám prací ze země, přičemž koně si nejdříve do ruky beru já, předvedu co a jak, pak ho teprve předávám do rukou studenta, který má možnost si už zlehka "naprogramovaného koně" vyzkoušet. Po nějaké době následuje výcvik na hřbetě koně, kdy jezdec nejdříve tvoří jen "závaží" a já koně vedu ve všech cvicích z ruky (práce na dvou stopách - dovnitř plec, travers, renvers, , traverzály, kruhy na jedné i dvou stopách), aby si jezdec mohl nezávisle na své ruce a pomůckách vyzkoušet, jaký pocit má cítit v sedu. 

Sedu věnuji velmi mnoho času, protože to je alfa a omega dobrého ježdění, musíte tedy čekat i návrat na lonž a absolvování několika lekcí jen na ní.

Tento způsob tréninku má jednu malou vadu - nebývá dost prostoru na teorii, která je v mém přístupu VELMI důležitá. Na tu se dostává při seminářích,nebo při individuálkách v rámci Jezdecké akademie v Krusičanech u Benešova.

 

NUTNÉ VYBAVENÍ: obnosek, vodítko s malou karabinkou a tušírka pro práci ze země. V optimálním případě i pad či jiná forma bezsedlového "zařízení";) pro výuku jízdy. Posléze se přesedá do opravdu dobře padnoucího sedla.

 

VZDÁLENOST: Je-li dojezdová vzdálenost větší než 30km, pak je minimální počet lekcí 5. Jeden kůň může jít během dne 2x.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CENA: 700,-Kč / lekce

           200,-Kč / divák

           7Kč / km

 

JE MOŽNÉ SE OBRÁTIT NA MÉ ZKUŠENĚJŠÍ STUDETKY, KTERÉ VÁS ÚPLNÝMI ZÁKLADY (hlavně ze země) MOHOU PROVÉST. 

Můžete se obrátit např. na tyto dámy:

 

- Vlasta Havlová (Tábor): 777 332 115

- Ivana Přeučilová (Litoměřice): 725 889 717

- Lenka Kněžická (Cheb a okolí): 606 115 707

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Semináře a kliniky

 

Semináře, resp. kliniky mohou být jedno či dvoudenní, jedenden ráno jsou vždy 2h teorie a následuje 5-7 lekcí po 45 minutách. Studenti se pak učí koně sami "číst", diagnostikovat problémy, volit řešení, aby byli co nejvíce samostatní a dokázali si sami udělat názor na své svěřence a tréninkový postup. Minimum koní je 5, maximum 7.

Do kurzu by se měli hlásit studenti, kteří mají zvládnutý základní stupeň výchovy svého koně, tzn. nemají větší problém s respektem a osobním prostorem. Pokud tomu tak není, je vám cokoliv akademického na semináři k ničemu, protože se místo výuky musíme zabývat krocením divé zvěře. Kůň, který se snaží zadupat svého vodiče, by se měl vrátit do kruhovky, případně absolvovat se svým majitelem základní kurz horsemanshipu ;) Děkuji za pochopení!

CENA: 1000,-Kč / účastník s koněm

           500,-Kč / divák

           7Kč / km

Organizátor kurzu, pokud bude aktivním účastníkem s koněm, má slevu na lekci a platí cenu jako za individuální hodinu.

 
 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Teoretické přednášky

 

Máte-li zájem pouze o teorii, lze se domluvit na probíraném tématu a jedná se o cca 2-3h výkladu s prezentací, ukázkami obrázků, videí i praktických cvičení. Minimum účastníků (bez organizátora) je 8. Jedná-li se o úvodní teorii v pátek před klinikou, je minimum účastníků (bez organizátora) 5.

CENA: 500,-Kč / účastník

           0 Kč / hlavní organizátor

           7Kč / km