CAVESAL

 
Jestliže to s ježděním bez udidla, respektive s přesnou a efektivní prací ze země myslíte vážně, pak Vám s hrdostí představuji cavesal. Je to dle mé osobní zkušenosti suverénně nejlepší výrobek svého druhu na trhu, byť se někteří pokoušeli, či dokonce stále pokoušejí o různé napodobeniny. Jeho autorem je známý jezdec a učitel Jossy Reynvoet, který k nám pravidelně jezdí zlepšovat českou jezdeckou úroveň a tyto obnosky také vyrábí pod značkou "Bitless Art of Riding" (BAR).
 
Jedná se o zcela přesně napasovatelný obnosek, který se velmi účinně vyhýbá citlivým zónám na hlavě koně, které by neměly být při práci dotčeny. Jedná se například o senzitivní nervové trasy v oblasti nosu, temporomanibulárního skloubení či jemné tkáně kolem slinných žláz. 
 
Geniální alternativa pro koně, kteří mají oběcně problém s přilnutím a jejich jezdec jim například není schopen dát v kontaktu s rukou to, co by potřebovali. Pro některé jezdce je to pak možnost, jak restartovat své staré a hluboko zakořeněné zlozvyky z předchozího ježdění. Zkušenost mých studentů je pak taková, že se kůň daleko více soustředií na jezdce, protože rušivé podněty na jazyku a patře prostě zmizí.
 
Na cavesalu se pak obvykle používá kombinace dvou párů otěží. Jedny jsou zapnuté do "obnoskových" - horních otěží, druhé pak do "bosalových" kroužků pod bradou. 
Kožené otěže bez zarážek ve dvou tloušťkách a v různých barevných kombinacích lze objednat též.
 
Cavesal se vyrábí verzi de luxe z velmi kvalitní kůže a s vypodloženým nátylníkem. 
 
BARVA: černá x tmavě hnědá
KOVÁNÍ: zlaté x stříbrné
VELIKOSTI: pony / cob / full/ Xfull (opravdu velmi mohutné hlavy typu Kladrubák či chladnokrevník)
OBNOSEK: standard měkký s vypodložením (v zásadě pro všechny typy koní) nebo ostřejší pro "ostřejší" povahy (obvykle není vůbec potřeba)
 
Doporučuji předem přeměřit koně podle tohoto VIDEA, abychom určili jednoznačně velikost a efekt obnosku tak byl co nejpřesnější.
 
Cena 6.000,- + poštovné
 

Objednávky možné přes e-shop:

 
 
 
K obnosku lze dokoupit otěže správné délky a šířky. (Standardně se jezdí na a 2 párech otěží.)
 
VŘELE DOPORUČUJI!

Fotogalerie: CAVESAL