CAVESAL

 
Jestliže to s ježděním bez udidla, respektive s přesnou a efektivní prací ze země myslíte vážně, pak Vám s hrdostí představuji cavesal. Je to dle mé osobní zkušenosti suverénně nejlepší výrobek svého druhu na trhu, byť se někteří pokoušeli, či dokonce stále pokoušejí o různé napodobeniny. Jeho autorem je známý jezdec a učitel Jossy Reynvoet, který k nám pravidelně jezdí zlepšovat českou jezdeckou úroveň, který tyto obnosky také vyrábí pod značkou "Bitless Art of Riding" (BAR).
 
Jedná se o zcela přesně napasovatelný obnosek, který se velmi účinně vyhýbá citlivým zónám na hlavě koně, které by neměly být při práci dotčeny. Jedná se například o senzitivní nervové trasy v oblasti nosu, temporomanibulárního skloubení či jemné tkáně kolem slinných žláz. 
 
Geniální alternativa pro koně, kteří mají oběcně problém s přilnutím a jejich jezdec jim například není schopen dát v kontaktu s rukou to, co by potřebovali. Pro některé jezdce je to pak možnost, jak restartovat své staré a hluboko zakořeněné zlozvyky z předchozího ježdění. Zkušenost mých studentů je pak taková, že se kůň daleko více soustředií na jezdce, protože rušivé podněty na jazyku a patře prostě zmizí.
 
Na cavesla se pak obvykle používá kombinace dvou párů otěží. Jedny jsou zapnuté do "obnoskových" - horních otěží, druhé pak do "bosalových" kroužků pod bradou. 
 
Cena 5.555,-
 

Objednávky prosím přes e-mail: magdalena.peric@centrum.cz

 
Kožené otěže bez zarážek ve dvou tloušťkách a v různých barevných kombinacích lze objednat též. 
 
VŘELE DOPORUČUJI!